Studia marketing internetowy – warto?

Studia marketing internetowy – warto?

Moja dewiza to „bez rozwoju nie ma życia”. Jestem absolwentką ekonomii, ale moja droga zawodowa sprawiła, że na co dzień zajmuję się tworzeniem tekstów, grafik i obróbką zdjęć – potrzebowałam więc czegoś, co ugruntuje i poszerzy moją wiedzę w zakresie tego, co robię. Wiedziałam, że musi to być coś stricte związanego z e-marketingiem. Studia marketing internetowy były więc moim pierwszym wyborem. O tym, że wybór okazał się nader trafiony, opowiem w dzisiejszym wpisie!

O studiach marketing internetowy słów kilka

Studia z e-marketingu są studiami podyplomowymi, trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w 100% online, przez dwa dni weekendu, co dwa tygodnie. Plan zajęć ułożony jest w taki sposób, że zarówno w sobotę jak i w niedzielę, są po dwa przedmioty, pierwszy z nich to około cztery godziny zajęć, drugi dwie. Jest godzinna przerwa pomiędzy zajęciami. Start zajęć – przed 9.00, koniec około 15.30.

Gdzie studiuję?

Uczelnia, którą wybrałam to Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Z tą uczelnią mam dobre doświadczenia i będąc ich zadowoloną absolwentką nie wyobrażałam sobie innego wyboru. Ta uczelnia ma świetną infrastrukturę i kadrę, jest bardzo przyjazna studentom. Szkoda, że nie mamy zajęć w trybie stacjonarnym ale nikt z nas nie ma na to wpływu.

Koszty studiów podyplomowych marketing internetowy

Jako absolwentka WSIiZ mam dostęp do zniżek na studia podyplomowe – to aż 20% niższe opłaty za czesne. Studia kosztują mnie dokładnie 1520zł za semestr. Koszt takich studiów bez rabatów, za całe studia to 3800zł. Dużo, mało? Za ilość wiedzy, którą można zdobyć na tych studiach jest to bardzo adekwatna cena.

Studia marketing internetowy w praktyce

Kto prowadzi zajęcia? Jakie są na tych studiach przedmioty? Jak wyglądają zaliczenia? O tym przeczytacie niżej.

Studia online

Wszystkie zajęcia prowadzone są w trybie online. We wcześniejszych latach tak nie było – za sprawą pandemii jednak na uczelniach zaszły duże zmiany i zdalne formy nauczania stały się codziennością. WSIiZ doskonale radzi sobie z taką formą nauczania, zajęcia prowadzone są przy pomocy systemu Cisco Webex Meetings, który sprawdza się bardzo dobrze. Każde zajęcia są nagrywane i w późniejszym czasie można do nich wrócić, można je też pobrać i mieć do nich dostęp nawet po studiach.

Przedmioty na studiach z marketingu internetowego

Przedmiotów jest sporo! Zbliża się koniec pierwszego semestru, a już miałam takie przedmioty jak: pozycjonowanie stron internetowych, digital marketing, social media marketing, social selling czy strategia komunikacji marki. Za mną też szkolenia z Google ADS i Analyticsa.

Na następny semestr przewidziane są równie przydatne zajęcia min. z: tworzenia stron internetowych, storytellingu, copywritingu czy e-mail marketingu.

Praktycznie wszystko, czego się uczę przydaje mi się w pracy! To dla mnie największa zaleta tych studiów – wiedzę mogę od razu przekładać na działanie, testować różne pomysły i rozwiązania. Nie bez znaczenia jest to, że nauczyłam się wielu nowych pojęć, do których pewnie na mojej ścieżce bym dotarła ale dużo wolniej gdyby nie studia.

Kadra na studiach marketing internetowy

Na studiach zajęcia mamy z praktykami. Są to osoby pracujące w firmach zajmujących się bezpośrednio marketingiem internetowych – wiele zajęć prowadzi także dyrektor do spraw marketingu internetowego jednej z dużych agencji -e-marketingowych. Praktyczne doświadczenie wykładowców sprawia, że często podają oni przykłady z życia, a case studies nie są tworzone jedynie na potrzeby dydaktyczne – są to realne przypadki.

Nie ma tutaj także „sztywnej atmosfery”, jak na studiach licencjackich czy magisterskich – wszyscy jesteśmy na tych studiach by zdobywać wiedzę, która przydać nam się ma w pracy, ukończyliśmy już jedne studia, jesteśmy na ty z wykładowcami. To się sprawdza – bo łatwiej jest zadawać pytania bez skrępowania.

Zaliczenia online na studiach z e-marketingu

Jak wyglądają zaliczenia poszczególnych przedmiotów? Zazwyczaj jest to projekt, czyli jakieś zadanie do wykonania na zajęciach, w połączeniu z testem, kilka zadań, które łącznie składają się na zaliczenie, zdarza się sam test lub sam projekt. Są to bardzo praktyczne formy zaliczenia przedmiotów – nie chodzi tutaj o samo zaliczenie, ale o to, by nauczyć się jak najwięcej i zastosować to w praktyce. Nie ma zbyt wiele teoretyzowania – jest bardzo dużo praktyki i przykładów. Jest to cenne również dlatego, że w branży e-marketingu wiele kwestii wczoraj aktualnych, jutro przybiera nowe oblicze, pojawiają się nowe narzędzia – po prostu trzeba być na bieżąco.

Studia marketing internetowy online – warto?

Dla osób, które swoją przyszłość wiążą z Internetem, pracują w działach e-marketingu czy choćby prowadzą swoją firmę takie studia to doskonała opcja zdobycia wiedzy i poszerzenia tej, którą już mają. Studia nie są tak obciążające, jak studia licencjackie czy magisterskie, zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, więc spokojnie można znaleźć na nie czas. Duża ilość praktycznych informacji, kadra, która zna temat „od kuchni”, bardzo dobra jakość materiałów dydaktycznych dodatkowo przesądzają o tym, że jest to świetna opcja by dokształcić się w materii digital marketingu.

Jak najwięcej czerpać ze studiów marketing internetowy?

Wspaniale, jeśli zdobywaną wiedzę będziesz mieć okazję wykorzystać w praktyce – albo tworząc swoją własną firmę albo pracując np. w agencji. Formą rozwoju może być także prowadzenie bloga związanego z marketingiem internetowym – to szeroka dziedzina i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Tego rodzaju studia opierają się w dużej mierze na praktyce – nie chodzi tutaj o zdobycie teoretycznej wiedzy (wystarczą jej podstawy).

Marketing internetowy to szeroka dziedzina wiedzy – jeśli jesteś gotowa na stałe jej poszerzanie, taka ścieżka zawodowa może okazać się doskonałym wyborem. Dla mnie nie ma lepszego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *